Meenutusi emadepäevast ja plaanid sügishooajaks

Tänan kõiki pisikesi, keskmisi ja suuri lauljaid toredate esinemiste eest Luxembourgi ja Brüsseli emadepäevapidudel!

Iga kontserdiga tuleb juurde esinemisjulgust ja -kindlust. Küllap märkasid paljud ka vahet, kui palju kindlamalt laulavad laululaagrikarastusega suuremad lauljad. Brüsselis oli vaheaja tõttu kohal veidi üle poole, aga kahehäälsus vanema rühma lauludes sellest hoolimata täiesti äratuntav. Luksemburgi kogenud laste puhul on kahehäälne laul iseenesestmõistetav, aga kiitust väärt on nemadki – väga professionaalne esinemine! Nooremad rühmad on tublisti arenenud ning suudavad meeles pidada, et laulmise ajal tulebki laulda. Uskuge mind, see on suur saavutus, kui lastel puuduvad tõsisemad esinemiskogemused ning proovid toimuvad nii harva.

Oskus teisi kuulata läheb iga korraga paremaks. Selles osas, kuidas esinejaid paremini paigutada, nii et tulemise-minemise ajal ja oma etteaste ootamisel ei teki segadust ega suminat ning kiusatust naabreid igavusest torkima hakata, oleme jälle targemad.

(Kus iganes see ka edaspidi kavas ei oleks, luuletusi peab järgmisel korral kindlasti mikrofoni lugema. Loodetavasti on LES-i mikrofonivarud järgmiseks kontserdiks piisavalt täienenud.)

8.-10. juunil toimub Schengenis vanema rühma laste laululaager Elva Gümnaasumi lastekooriga. 10. juunil toimuvale kontsertreisile Moseli jõel on oodatud kõik, mitte ainult laululaste pereliikmed. Registreerimine 4. juunini. Vt eelmist postitust.

Järgmised laulutunnid Luxembourgis võiksid toimuda 08. ja 22.09, 06. ja 13.10, 10. ja 24.11 ja 01. ja 08.12.

Brüsselis on sel hooajal veel kaks tundi: 03. ja 17.06 tavapärases kohas tavapärasel ajal. Sügishooaja tunnid toimuksid praeguse plaani kohaselt 23.09, 14.10, 18.11 ja 02.12.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: