Meloodilised Tordid

Meloodilised Tordid on Luksemburgi eesti naiste vokaalansambel – seltskond on vahva ja seaded konti ei murra. Laulame 2-5häälseid laule: pärimusmuusikat, eesti estraadi ja ballaade, sekka džässi-, pop- ja muidu klassikat laiast maailmast. Juhendab Anneli Aken. Nooditundmine ei ole vajalik, viisipidamine küll. Proovid toimuvad teisipäeviti 18.15-19.45 endises St George’i koolimajas Weimershofis, Luxembourgis.

Soovid kaasa laulda? anneli @ eestikoor.eu • +372 507 7747

* * *

Meloodiliste Tortide rakuke XXVII laulupeol ja XX tantsupeol (Euroopa Eestlaste Koori ridades ja kuus naist tantsisid ka Luksemburgi naisrühmas “Laiali” – seda on riietusest näha)

Meie esindus Luksemburgi Eesti Seltsi jaanipeol 2019 (Villu Pariisi foto)

Enne kontserti Sang a Klang’is 9. juunil 2019 koos Toomas Volli ja Elo Tammsalu-Schmitziga

* * *

2018. aasta märtsis oli meil suurepärane võimalus harjutada Toomas Volli käe all. Laululaagrit toetasid rahvuskaaslaste programmi väliseesti kultuuriühingute taotlusvoorust Integratsiooni SA ja Kultuuriministeerium. Vt Toetajad

Meloodilised Tordid Luksemburgi Eesti Seltsi korraldatud EV100 üritusel 24.02.2018

Esinesime Luksemburgi Eesti Seltsi jaanipeol. Kleio Lenzini tegi meist kesapõllul kaunid fotod.

15. detsembril laulsime LES-i jõulupeol isekeskis, koos lastekoori lauljatega ja koos ansambliga Justament

Fotosid varasematelt esinemistelt.

LES_jaanik_2016.jpg

Fotol hoogne triibuseelikurokk pärast esinemist Luksemburgi Eesti Seltsi jaanipeol 18. juunil 2016. Vasakult: Tea Reinvald, Anella Aasmaa, Mairis Minka, Merle Jakobson, Mari-Liis Kivioja, Kai Gregori, Imbi Väli, Gea Mägi. Eeshüppaja Anneli Aken

Jaanuaris 2016 Euroopa Eestlaste Koori laagris (kus me ka kõik laulame) oli meil suur au esineda koos Ivo Linna ja Antti Kammistega.

Oktoobris 2015 Euroopa Eestlaste Koori laagris (kus me ka kõik laulame) oli meil suur au esitada  Olav Ehala laule koos autoriga.

Esinemine Saksamaa eestlaste ajalehe Eesti Rada 70. sünnipäeva simmanil Kölnis 26. septembril 2015. Fotod: Mari Väli

melotordid_jaanik_2015.jpg

Melotordid Luksemburgi Eesti Seltsi jaanipeol 20. juunil 2015. Foto: Villu Pariis
Vasemalt: Anella Aasmaa, Kiia Paal, Merle Jakobson, Liina Teras, Mairis Minka, Kai Gregori, Mari-Liis Kivioja, Ingrid Järv, Imbi Väli, Gea Mägi. Õhus – Anneli Aken.

Luksemburgis elavate täiskasvanud eestlaste laulutraditsiooni alguseks võib lugeda jõulukuud 2008. Esialgu tuldi kokku, et õppida paar laulu Euroopa Koolis õppivate noorema astme laste jõulukontserdiks. Siis järgnesid mõned kuud vaikust ning viimastel aastatel on tegevus olnud juba väga aktiivne.

Meloodiliste Tortide ristiemaks on Londonis elav, Skandinaaviast pärit eesti filmirežissöör Annaleena Piel Linna. Tegelikult sai kõik alguse sellest, et keegi tundmatu jõudis taoliste otsisõnade kaudu juhendaja blogisse. Huvitava leiu jagamise peale Facebookis pakkus Annaleena, et see on ju suurpärane bändinimi. Kuna ansambliproovide lahutamatuks koostisosaks on ka kaetud laud (paljud lauljad on tublid kokad-küpsetajad, Merle võistles koguni Eesti parima pagari saates) ning sõnapaar kõikidele meeldis, oligi otsustatud.

Ansambli koosseisus on erinevatel aastatel laulnud 10-18 naist.

Laulame 2-5häälseid laule: pärimusmuusika seadeid, eesti estraadi ja ballaade, sekka džässi-, pop- ja muidu klassikat laiast maailmast. Juhendab Anneli Aken. Nooditundmine ei ole vajalik, viisipidamine küll.

Proovid toimuvad teisipäeviti 18.15-19.45 endises St George’i koolimajas Weimershofis, Luxembourgis.

Huvi? anneli punkt aken ät gmail punkt com

161012_0017

Meloodilised Tordid proovis 24. oktoobril 2012. Foto: Rein Rebane

tordid2tordid1

Luksemburgi Eesti Seltsi jõulupeol 16. detsembril 2012

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meloodilised Tordid Estivali Salakõrtsi esinemise eel 15. veebruaril 2013

220140453c7a1f_o

Estivali kooride kontserdil Stockholmis 17. veebruaril 2013. Tühi dirigendipult ei tähenda muud, kui et dirigent on peidus klaveri taga 😉

10602_3193225726356_1648808492_n

Kontsert 11. juunil 2013 Art Café’s Luxembourgis. Foto: Tea Reinvald

yld

Meloodilised Tordid pärast esimest täispikka kontserti 11. juunil 2013 Art Café’s Luxembourgis.

Vasemalt seisavad: Piret Jurtšenko, Liina Teras, Margit Liivo, Mairis Minka, Merle Jakobson, Tiia Uibo, Heidi Grenzen, Imbi Väli, Kirsti Horst, Kersti Kaljulaid, Kai Gregori, Kiia Paal, Kersti Aasma, Mari-Liis Kivioja, Ingrid Järv, Gea Kägo, Küllike Jürimäe. Kükitavad Kirill Zhavoronkov ja Anneli Aken. Teisel pool kaamerasilma Tea Reinvald, kellel arst kahjuks laulmises pausi käskis teha

IMG_0680

Kontsert 15. mail 2014 Luksemburgi protestantlikus kirikus. Foro: Klen Teder

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: