Koorid

Euroopa Eesti Lastekoor osales XXVII üldlaulupeol “Üheshingamine” 4.-7- juulil 2019. a

DSC09775


Luksemburgis, Belgias, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias ja Hollandis elavad eesti ja segaperede lapsed ja noored osalesid XII noorte laulupeol “Mina jään” 30. juunist 2. juulini 2017 Tallinnas: Euroopa Eesti Mudilaskoor 60, Euroopa Eesti Lastekoor 40 ja Euroopa Eesti Noortekoor 30 lauljaga. Dirigendid Anneli Aken, Ehtel Kuldvere-Vent, Ilona Aasvere, Andres Ammas, abidirigent Tuuli Solom, kontsertmeistrid laululaagrites Elo Tammsalu-Schmitz ja Aita Sibul, liikumisõpetaja Kai Tarmula. Fotod: Liina Teras, Villu Pariis, Hassan Khail, Moonika Õis ja Merike Hiir.

* * *

kontsert.jpg

Suvel osales Tuksis, Läänemaal toimunud laululaagris üle 100 laulja. Fotol kontsert Roosta puhkeküla välilaval, kuhu me hästi ära ei mahtunud, aga eks laulupeo eel tuleb ka “neli rida ühel astmel nagu kilud karbis” tunnet harjutada. Eelseisval peol on Alo Mattiiseni – Jüri Leesmenti “Isamaa ilu hoieldes” noortekoori repertuaaris, kuid laagris laulsime seda kõik koos. Liikumise seadis Kai Tarmula, saatebändis mängisid Elo Tammsalu-Schmitz (klaver), Karel Rahu (bass), Taaniel Kraavi ja Miia Kurm (kitarr) ning Tristan Uibo (trummid). Tumedal laval ei paista solistid välja, aga olgu nad sõnaliselt au sisse tõstetud: Diana Öpik, Emily Mirelle Vutt, Tristan Rääk ja Joosep Raudsepp.

* * *

Kuidas see kõik algas? Pärast XXV üldlaulupidu 2009. aastal unistasid toonane Luksemburgi Eesti Seltsi president Margit Liivo ja Luksemburgis töötanud, kuid tagasi Eestisse kolinud lapsevanem Kadri Leetmaa, et Luksemburgi algkooliealised lapsed, kes Anneli juures laulmas käisid, võiksid mudilaskoorina 2011. aasta noorte peol osaleda. Dirigendiks kutsuti appi Elva Gümnaasiumi muusikaõpetaja ning mitmete kooride juht Ehtel Kuldvere-Vent. Luksemburgi ja Elva laste ühine laululaager toimus suvel 2010 Elvas, edasi harjutas koor laululaagrites Luksemburgis ning pääseski 2011. aasta laulupeole. Tihedatest päevadest Tallinnas jäid kõigile erakordselt soojad mälestusted – nii lastele kui vanematele oli enam kui selge, see ei saa ju jääda ainsaks laulupeoks.

Luksemburgi mudilaskoor 2011

Luksemburgi mudilaskoor 2011. aastal noorte laulupeo “Maa ja ilm” rongkäiku ootamas. Vasakul Margit Liivo, paremal Anneli Aken. Foto: Merike Tiivits

2011. aasta sügisel algasid Anneli laulutunnid Brüsselis ja juba jaanuaris 2012 toimus Luksemburgis laululaager koos Belgia lastega.

2012-06

Kontsert Moseli jõelaeval Roude Léiw 10. juunil 2012. Foto: Markko Mattus

2013. aastal liitusid kaks last Prantsusmaalt ja paljud Saksamaal elavad eesti lapsed ning üks endine Luksemburgi laps hoiab nüüd juba Hispaania lippu.

Euroopa Eesti Lastekoori laagrid on toimunud Luksemburgis, Belgias ja Eestis. Kord kuus on pikad proovipäevad Luxembourgis ja Brüsselis ning lapsed harjutavad partiisid kodus.

IMG_3043

Proov enne kontserti Haapsalu Kultuurikeskuses 7. augustil 2013. Foto: Liina Teras

IMG_3291

Kontserdil Rooslepa kabelis 9. augustil 2013 kutsuti “Ta lendab mesipuu poole” laulma ka täiskasvanud pereliikmed. Paljud emad ja isad laulavad Euroopa Eestlaste Kooris või Belgia eesti segakooris Beene. Foto: Villu Pariis

Euroopa Eesti Lastekoori koosseisus käis XXVI üldlaulupeol 22 poissi ja 42 tüdrukut.

Euroopa Eesti Lastekoor

Laulupeol enne rongkäiku päikest ja palavat ilma trotsides. Foto: Kristo Kaasan

Koore juhatavad peamiselt Anneli Aken (Trier, Saksamaa) ja Ehtel Kuldvere-Vent (Elva, Eesti).

IMG_3305

Koorijuhid Rooslepa kabelis (vasakult) Anneli Aken ja Ehtel Kuldvere-Vent. Foto: Liina Teras

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: