Luksemburg

Laulutundide ja Luksemburgi Eesti Kooli 2019/20 õppeaasta kohta tuleb info nii pea, kui on selgunud ruumide kasutamise tingimused. Suure tõenäosusega alustame 28. septembril Hollerichis ja tunnid saavad olema vahemikus 13-17.

Lauluringi tunnid on tasulised ning lauluring on 10 aastat olnud majanduslikult iseseisev (laulutundide tasu ei ole LEKi tasu sees). Laulutundide osalustasu eest uuendan jooksvalt pillikogu (väikekandled, laste plaatpillid, rütmipillid), ostan laulikuid, teen või tellin saatefonogramme, valmistan ette jaotusmaterjalid ning olen selle väikese muusikakooli direktor, autojuht, assistent ja õpetaja 🙂

Laulutundide tasu on läbi aegade olnud sama – 10 eurot/tund, mitme lapsega peredele on ka soodustus. Tasu arvestus käib poolaasta kaupa. Kui septembrist detsembrini toimub 4 tundi, on õppemaks 40 eurot pere esimese lauluringis käiva lapse eest ja 20 eurot iga järgmise lapse eest. Õppemaksu saab tasuda Arteesia kontole IBAN LU150019405592495000 või Anneli Aken EE831010602002150003.


Kodus kordamiseks, eriti neile, kes omandavad laule aeglasemalt või kes puuduvad, on kodulehel “LAULUVARA” vajalike nootide ja audiofailidega. Palun kasutage seda, lastel on palju parem, kui nad ei pea teistega kaasa “lohisema”. Parooli saab küsida ning muudki lisainfot anneli.aken@gmail.com või +372 507 7747


* * *

Luksemburgi eesti laste lauluring alustas tegevust märtsis 2009. Alustasime kahes rühmas – eelkooli rühm (4-6aastased) ja algkooli rühm, millest peagi sai kahehäälne mudilaskoor (6-12aastased). Alates 2012. a sügisest jätkame kolmes rühmas – 4. klassi ja vanemad lapsed jätkavad omaette, et valmistuda osalemiseks 2014. aasta laulupeol juba kolmehäälse lastekoorina. Lauljaid juhendab Anneli Aken, koorilaagrites on kaasa löönud Ehtel Kuldvere-Vent, Ilona Aasvere, Andres Ammas ja Tuuli Solom.

Kokku saame enamasti kaks korda kuus nädalavahetustel, kuna Luxembourgi Euroopa Koolis on lastel nii pikad koolipäevad, et argipäevaõhtuti proove teha enam ei jõua. Lauluaastasse mahuvad ka päris mitu esinemist ning töökad ja lõbusad laululaagrid kooliealistele koos teiste Euroopa riikide lastega.

Laulame eesti keeles ja enamasti ka eesti autorite laule. Multikultuurses väikeriigis ja mitmekeelses koolis on ju väikerahval eriti oluline “oma asja” ajada ning eesti lauluvara on tõesti laulmist väärt.

Päris alguses oli meid kokku 24, viimastel aastatel üle 60.

Lauluringist välja kasvanud 20liikmeline Luksemburgi Eesti Seltsi mudilaskoor osales noorte laulupeol “Maa ja ilm” ning üle 30 Luksemburgi laulja XXVI üldlaulupeol “Aja puudutus. Puudutuse aeg” Euroopa Eesti Lastekoori koosseisus. 2017. aasta noorte peol “Mina jään” oli kolme üleeuroopalise koori koosseisust juba 56 Luksemburgi lauljat ning XXVII ülelaulupeol “Minu arm”2019. a lastekooris 28 Luksemburgi lauljat 74st.

Kooride kohta saab lähemalt lugeda siit.

Märtsis 2019 oli Luksemburgi lauluringil ümmargune aastapäev.

Foto: Kleio Lenzini

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: