Registreerumine XIII noorte laulupeole

Registreerumine on lõppenud!

Head vanad ja uued lauljad, toetavad lapsevanemad! Pärast pikka pandeemiapausi ja hoolikat järelemõtlemist otsustasime, et lükkame uuesti käima meie Euroopa riikide eesti lapsi ühendava kooriprojekti ning võtame sihikule XIII noorte laulupeo “Püha on maa” 30.06.-02.07.2023.

Enne registreerimist palume infokiri hoolikalt läbi lugeda.


Loodetavasti õnnestub eelseisvale noorte peole minna kolme vanuseastme kooridega:

Registreeruda saavad lauljad, kes on 2. juuli 2023 seisuga 8-29aastased.

  • Euroopa Eesti Mudilaskoor (2-häälne mudilaskoor)
  • Euroopa Eesti Lastekoor (3-häälne lastekoor)
  • Euroopa Eesti Noortekoor (SATB segakoor)

Varasem kooris laulmise kogemus ei ole vajalik, küll aga viisipidamine ja rütmitunne.

Juhendamiseks on andnud nõusoleku kõik senised “veteranid” – Anneli Aken, Ehtel Kuldvere-Vent, Ilona Aasvere; hääleseadja ja kontsertmeister Elo Tammsalu-Schmitz, tiimiga liitub Brüsseli eesti laste lauluõpetaja Maris Pajuste ning vahepeal riiulile seisma jäänud muusikaõpetajateadmistega on lubanud õla alla panna veel mitu lapsevanemat. Ajal, mil ei tea ette, kes peab haiguse või isolatsiooni tõttu eemale jääma, on hea, kui meid on rohkem varuks.


Harjutamine toimub laululaagrites, piirkondlikel laulupäevadel ja iseseisvalt õppefailide järgi.

Praegu on tehtud järgmised broneeringud:

  • 4.-6. märts 2022 Remerschen, Luksemburg
  • 1.-3. august 2022 Haapsalu

Laagrite korraldamisel juhindume toimumisriigis kehtivatest reeglitest ja piirangutest.


Kes saavad registeerida?

Euroopa Eesti Mudilaskoor on 2-häälne mudilaskoor

Mudilaskooride liik koosneb 8–11aastastest lauljatest seisuga 2.07.2023. Kooris peab olema vähemalt 12 lauljat. Euroopa Eesti Mudilaskoor ei osale avaühendkooris – see tähendab, et omandada tuleb 5 mudilaskoori laulu.

Euroopa Eesti Lastekoor on 3-häälne lastekoor

Lastekooride liik koosneb 10–16aastastest lauljatest seisuga 2.07.2023 (kuni 10 % koorist võib olla vanemaid lauljaid). Kooris peab olema vähemalt 12 lauljat. Poisid võivad lastekooris laulda kuni häälemurdeni.Lastekoor peab omandama 4 liigilaulu ja ühendkooride laulud (kokku 14 teost).

Euroopa Eesti Noortekoor on SATB segakoor

Kooris peab olema vähemalt 12 lauljat ja esindatud kõik häälerühmad (sopran, alt, tenor, bass), st oluline on, et lauljate hulgas oleks nii neiud kui ka noormehed. Segakooris laulavad häälemurde läbinud noored. Segakoori laulja ei või peo ajal olla vanem kui 29 aastat (seisuga 2.07.2023).

Segakoor peab omandama 4 liigilaulu ja ühendkooride laulud (kokku 14 teost).

Repertuuari nimekiri ürituse kodulehel.


Ettevalmistuse tähtsamad verstapostid:

1. novembriks 2022 peavad olema kunstilisele toimkonnale esitatud videod:

  • Mudilaskooril (meie ei osale avaühendkooris) üks liigilaul – R. E. Maimets / eesti rhvl “Me lähme rukist lõikama”
  • Lastekooril üks liigilaul – K. Kuulpak / E. Enno “Kodu” ja kaks ühendkoorilaulu – M. Lüdig “Koit” ja G. Ernesaks / L. Koidula “Mu isamaa on minu arm”).
  • Segakooril üks liigilaul – E. Mägi “Vaikne lauluke” ja kaks ühendkoorilaulu – M. Lüdig “Koit” ja G. Ernesaks / L. Koidula “Mu isamaa on minu arm”).

Kui koorid osutuvad peole valituks, tuleb 1. aprilliks 2023 saata kogu ülejäänud repertuaari videosalvestis. 

R, 30. juuni  – L, 1. juuli 2023 proovid Tallinna lauluväljakul.

P, 2. juuli 2023 rongkäik ja XIII noorte laulupeo kontsert „Püha on maa“.

NB! Laulupeo ajaks õppetööst vabaks küsimise korraldavad lauljad (nende vanemad) ise. Koori poolt saavad kõik lauljad kooripoolse kinnituskirja osalemise kohta ning Laulu- ja Tantsupeo SA kutse.


Milliste kuludega tuleb arvestada?

Registreerimistasu on iga laulja kohta 10 eurot (sisaldab õppematerjale) + saatmiskulu. Tasu kogume kohe, kui on näha, et lauljate arv vastava kooriliigi registeerimiseks on piisav. Registreerimisega kaasnevad kulud ei kuulu tagastamisele, kui koor peole ei pääse. 

Laululaagrite maksumus jääb 120-160 euro kanti + sõidukulu. Senised kogemused näitavad, et laagreid peab olema vähemalt 4, lisaks soovitavalt piirkondlikud laulupäevad 1 x kvartalis. (NB! Kes tegid ettemaksu 2020. a märtsis ära jäänud laululaagri eest – 5000 € on jätkuvalt deponeeritud Remerscheni hosteli arvel ja loodame, et saame seal pärast kaheaastast pausi vähemalt ühe laagri teha ning raha ära kasutada.)

Koor peab organiseerima ja finantseerima enda Eestisse sõitmise reisi, majutuse, toitlustuse (v.a välisööklates lõunasöök). Väliskooridele ei ole ette nähtud nn matimajutust koolimajades. Esinemisriietuseks laulupeol on rahvariided või koori vormiriietus (logoga T-särk / pusa).

Seekord on nii, et nn “supiraha” väliskollektiividelt ei koguta – korraldaja tagab lõunasöögi välisööklates peonädalal (üks lõuna päevas), käepaelad peopaikadele pääsemiseks ja tasuta Tallinna ühissõidukite kasutamise.


Täiskasvanud abilised ja saatjad

Laululaagritesse ootame appi lapsevanemaid (või lauljate täiskasvanud õdesid-vendi), kes aitavad lastega tegelda lauluproovide vahel ja hoida öörahu. Vabatahtlikele abilistele on laagris tasuta söök ja majutus. Samuti on laulupeo ajal vaja appi täiskasvanuid, kes tegelevad lastega lauluväljaku proovipäevadel, ühiselt lõunat sööma minnes-tulles jne.


Oluline info ELT SA poolt:

XIII noorte laulu- ja tantsupeo korralduses lähtutakse Eesti Vabariigi Valitsuse, Terviseameti ja teiste riiklike või kohalikeomavalitsuste asutuste igal ajahetkel kehtivatest reeglitest, nõuetest ja võimalikest piirangutest. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus jätab õiguse teha protsessi korralduses, peo ajakavas ja tingimustes muudatusi ning täiendusi.


Anneli Aken tel +372 507 7747 anneli@eestikoor.eu
Mari-Liis Kivioja +352 691 555 077

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: