22.-24.01.2016 laulu- ja tearilaagri tähtis infokiri

Saabumine hostelisse (33 Wäistrooss ehk Route du Vin, Remerschen) reedel alates kella 18. Fuajeest saab kas minu või Mari-Liisi või Pille (igatahes ühe vabatahtliku täiskasvanud) abilise käest teada toa numbri. Keegi meie grupist, ka ööbivad vanemad, ei pea minema vastuvõtulauda. Edasi tuleb minna trepist üles. Paremale hoiavad need, kelle tuba on A majas. B majja saab A maja teiselt korruselt (kuhu viib omakorda trepp või lift) üle väikese silla. Uks sillale on kohe trepi vastas. Voodipesu, tekid-padjad on tubades olemas, aga palun aidake lastel tekikotte, linu ja parjapüüre paigaldada.

Iga toa kohta on üks uksekaart. Uksed lähevad automaatselt lukku, seega kaarti ei tohi tuppa unustada ning kaart võiks proovide ajal olla toavanema (määrame kohapeal) käes. Kui kaart siiski tuppa ununeb, saab kuldvõtmekesega inimese (Liina või Mairis) appi kutsuda, aga uskuge mind, kui ununeb juba kolmandat korda, siis pole Liina ega Mairise nägu enam kuigi rõõmus 🙂

Õhtusöök on reedel kell 19-21. Kuna mulle ei ole peale ühe pere keegi teatanud, et saabutakse hiljem, siis ei ole ka piknikupakke rohkem tellinud kui sellele ühele perele. Kes jõuab hiljem, peab lapsel/lastel ise kõhu täis söötma. Kui jõuate pärast kl 22 ja välisuks on lukus, palun helistage +352 621 383130.

Pärast kl 22 koridorides jooksmist ei toimu. Öörahu on kl 23. Edasine ajakava allpool.

KAASA:

 • saunalina ja üks väiksem käterätt käte kuivatamiseks
 • seep või dušigeelšampoon (hosteli duširuumides ei ole seepi/šampooni)
 • magamisriided (ja kaisuloom, kui see on vajalik 🙂 )
 • kaheks ööpäevaks piisavalt vahetusriideid ning ilmale vastavad üleriided pauside ajal õueminekuks
 • vahetusjalatsid, sh sellised, millega saab ennast liikumisproovis vabalt liigutada (tennised või madalad ja mitteklobisevad kingad, proovisaalis sobivad ka võimlemissussid, aga koridorides ja sööklas on betoonpõrandad, võib sussidega jalad ära põrutada)
 • kel on, siis Euroopa Eesti Lastekoori T-särk (välja arvatud kõige vanem grupp, nende rõivakood on must, vt järgmine punkt), kel ei ole, siis mõni muu rukkilillesinine (royal blue) või valge särk
 • “suured” ehk Luksemburgi IV rühm + Brüsselist need, kes eelmisel korral olid juba laagris noortebändis + Merlin ja Karen – kui võimalik, siis võtke kaasa üks komplekt musta värvi riideid: mustad püksid / retuusid / võivad olla ka ilma liigsete kaunistusteta mustad dressipüksid või joogapüksid ja must T-särk või topp või bodi. Kui musti ei ole, siis mõni muu ühevärviline, ilma piltideta T-särk või topp või bodi (samamoodi pükstega, et ei oleks üldpilt liiga kirju)
 • natuke taskuraha – hosteli fuajees on LuxLait piimaautomaat, mis iga kord tühjaks ostetakse (piim ja piimakokteilid). On ka suure suhkrusisaldusega nn karastusjookide automaat, mida me ei saa paluda välja lülitada, aga siiski soovitame kaarega mööda käia, eriti pärastlõunal ja õhtul. Vastuvõtulauas on müügil krõpsud, küpsised ja šokolaad – me ei saa neile öelda, et ärge müüge, pigem ärge seda välja reklaamige, meie ei ütle ka mitte. Kui lapsed peavad midagi näksida saama, pistke neile kotti tervislikud ja toatemperatuuril säilivad snäkid.
 • muusikainstrumendid, kui neid tõesti ka mängitakse (nt D-duuri väikekandled, kel on, võiks olla kaasas)
 • välisriigist saabujatel peab (piiri ületades alati) olema kaasas isikuttõendav dokument, igaks juhuks ravikindlustuskaart või EL ametnike lastel, kes on kindlustatud JSIS kaudu, vastava paberi koopia
 • kui teil on väikesi öölampe, mida saab pista otse pistikupessa, siis (eriti pisemate laste) öiseks tualetiskäimiseks oleks neist kindlasti abi. Narivoodite kohal on hostelis küll lugemislambid, aga nende valgel ei ole väga mõnus magada.

Eelmise laagri ega lauluringi noodikaustu ei ole vaja kaasa võtta.

Uneraamatud, kaisuloomad ja värviraamatud-pliiatsid on lubatud. Mida vähem kalleid tehnikavidnaid on ärakaotamiseks kaasas, seda parem.

Sööklas peavad lapsed enda järelt nõud ise ära viima, toidujäätmed viskama prügikasti ning taldrikud-tassid-kahvlid jne sorteerima.

Kohvi-, kakao- ja kuuma vee automaat ning mahlaautomaat töötavad ainult hommikusöögi ajal. Kui vanemad soovivad vahepeal kohvi/teed, siis neid saab osta vastuvõtulauast.

Lapsed saavad esimeses proovis endale väikese veepudeli, millele kirjutavad nime peale ning kui vesi on otsas, saab kraanist täita. Laagri lõpus tuleb pudelid (soovitavalt pakendikonteinerisse) ära visata.

Tubades ning kõikjal mujal ka tuleb hoida korda ja puhtust.

Ajakava:

Reedel saabumine alates kl 18 (vt ülal). Õhtusöök 19-21. Kell 20 hakkame paralleelselt söömisega juba ka laulma-liikuma. Algkooliealiste grupp laulab peamiselt suures saalis (kohe välisukse kõrval), vanem grupp korrus kõrgemal saalis nr 2. Vahepeal eralduvad väiksemad grupid või häälerühmad ka saali nr 3, mis asub lifit kõrval. Töötame kuni kella 21.30 (22). Öörahu kell 23.00 😉

Laupäev, 23. jaanuar on tõsine tööpäev. Söögiajad: kell 8-9, kell 13-14 ja 19-20 (puuviljapaus kella 16 paiku). Vahepeal muudkui teeme muusikat ja teatrit: 45 min töö, 15 min paus. Pärast lõunasööki on veidi pikem puhkepaus. Pärast õhtusööki suurt ühist tantsupidu juhendajad korraldada ei jaksa, lapsedki on õhtuks päris väsinud. Öörahu kell 23.00 😉

Pühapäeval hommikusöök kell 8, siis tuleb vabastada toad (kohvrid saab jätta saali nr 3), alates kella 9 töö ja vile. Juhendajate hulka lisanduvad kell 10 improteatri näitlejad Maarius Pärn ja Rauno Kaibiainen.

Võimalik, et palume pühapäevase hommikusöögi järel hostelis ööbivate pereliikmete abi laudade kokkupanekuks, sest me ei mahu ka suurde saali hästi esinema, söökla on avaram.

PÜHAPÄEVAL KELL 12.00-12.45 esineme pereliikmetele ja sõpradele. Kuna seoses improteatri külalistega on meil eelarves väike lisakulu, siis väike annetus kontsertetenduse toetuseks on kohapeal väga teretulnud!

Etteaste järel tuleb lauad jälle kokku panna.

Kell 13.00 lõunasöök ja kojusõit. Tellisin mõned lõunasöögid (pereliikmetele) lisaks, vt järgmine lõik. Kel on soovi, saadab mulle nobedasti kirja! Söök on ühekäiguline ja maksab 7.50. Tasumise osas võtan tellijatega ühendust.

Lastel on kõik söögid hinna sees ning vabatahtlikel abilistel ka. Vanemad, kes ööbivad hostelis (aga ei ole tööle rakendatud), tasuvad enda majutuse ja juba eelnevalt tellitud lisasöökide eest soovitavalt ülekandega. Hommikusöök on majutuse hinna sees (20 € / öö, 1- ja 2-kohalistes tubades lisatasu 15 / 11 €). Söökide hinnad: reede õhtu 7.50, laupäeva lõuna 10, õhutoode 5, laupäeva õhtu 7.50, laupäeva lõuna 7.50).

Makse saaja: ARTEESIA / LASTEKOOR*
IBAN LU150019405592495000
BIC/SWIFT: BCEELULL
Selgitus: LAPSE NIMI, JAAN 2016 (osalise makse puhul I või II osa).
*Segakoori lauljad, palun vaadake, et oleks ikka lastekoori, 5000 lõpuga konto. Kui kaldkriipsuga nime pangas kasutada ei saa, siis kirjutage saajaks lihtsalt Arteesia Asbl.

Ja siis veel üks tõsine jutt. Kui on veel midagi, mida juhendajad ning vabatahtlikud abilised peaksid teie lapse ning eriti just tervise kohta teadma (allergia, diabeet, võõrates olukordades kiusama kippuv kõhu-või peavalu, muutlikud tujud, hirm pimeduse ees või vastupidi – suutmatus magama jääda ka väikese valgusega jne), siis ärge unustage sellest teavitamast! Väikestel muredel on vahel kombeks võõras kohas suuremaks kasvada, aga me kõik – lapsed, noored ja suured – vajame öösel puhkust ning soovime, et tuleks tore laager.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: