Kauaoodatud-kaunikene ehk laululaager kooliealistele Brüsselis

Laululaager Belgia ja Luksemburgi kooliealistele lastele toimub 16.-18. novembril 2012 Brüsselis.

Juhendab Anneli Aken. Külalistena osalevad laagris Külliki Lauluaia lapsed Tartust, juhendaja ja laululooja Külliki Levin. Kontsertreisile tulevad Tartust 21 last vanuses 6-12, 6 lastevanemat ning ansambel koosseisus Marge Loik (klaver), Ain Agan (kitarr) ja Peep Pihlak (bass). Pühapäeva hommikul sõidavad külalised edasi Pariisi. Loe lauluaia kohta lähemalt kodulehelt.

Laululaagri teemaks on seekord erinevad muusikastiilid ning muusikateater. Looomulikult laulame eesti keeles. Külliki teeb omalt poolt näidistunni ja õpetab oma laule.

Ööbimiskoht ja harjutussaal ei asu seekord küll kaugeltki mitte samas majas, aga ühest kohast teise liikumine õhtul ja hommikul saab ühiselt ära korraldatud.

“Kolme purskkaevu” öömaja: koduleht ja asukoht Chaussée de Wavre 2057, 1160 Brüssel

Lauluproovid toimuvad Eesti esinduses EL juures – koduleht ja asukoht Rue Guimard 11/13, 1040 Brüssel

Laagri esialgne ajakava:

Reede, 16. november

NB! Kellaaeg tund aega hilisem ehk 19.00 Külliki Lauluaia kontsert esinduse saalis. Kuna saal on väike ja külalised teevad näidistunni ka laupäeval, siis ei pea laagris osalejad ilmtingimata sellele kontserdile pressima. Luksemburgi lastel on niikuinii kell 18 keeruline kohale jõuda.

19.00-21.30 kogunemine, õhtusöök ja ühislaulmine esinduses

21.30 läheme koos edasi hostelisse (kodus ööbijad koju). Ja kell 23 on öörahu! Laupäeval lubame kauem üleval olla.

Laupäev, 17. november

8.00 hommikusöök hostelis ööbijatele, mille järel läheme kõik koos esindusse ja jääme sinna terveks toimekaks päevaks. Kodus ööbijad tulevad kell 9.30. Esinduses sööme ka lõuna- ja õhtueinet, mille valmistavad meile tublid lastevanemad (vabatahtlikud abilised, palun võtke Liina Sumbergiga ühendust! Üksiti oleks vaja laenuks suuri potte ja panne.)

Hommikupoolikul harjutame laagrilaule, pealelõunal teeb oma näidistunnid Külliki Levin. Üks tund tuleb laagrilastele ja teine eelkooliealistele ning selle teise ajal lähevad laagrilapsed jalutama. Näidistundide kellaajad on kooskõlastamisel.

Õhtusöögi järel võtame päeval õpitu kenasti kokku. See, kas kokkuvõtet õhtul ka keegi vaatama mahub, selgub siis, kui on teada, kui palju osaleb. Ehk ikka mahub. Igatahes on lubatud see lahkesti videoks salvestada, et ka Luksemburgi vanemad, kes laupäeva õhtuks kohale ei tule, tulemust näeksid.

Kell 21.30 liigume hostelisse (või koju). Järgneb mõnede jaoks laululaagri vaieldamatult kõige tähtsam osa (võiks öelda, et inimõigus) ehk distsiplineeritud “padjasõda” tubades kuni öörahuni keskööl.

Pühapäev, 18. november

Kell 8.00 hommikusöök, kell 9 asjade pakkimine ja kell 10 kojusõit.

Belgia lastel, sh laagris osalevatel III ja IV rühmal toimuvad pühapäeval, 18. novembril tavalised laulutunnid Orbanlaanil. Tavalistes tundides valmistume jõuludeks, nii et osalemine on tähtis. Peame vastu 🙂

Osalustasu ja registreerimine

Registreerimise tähtaeg on juba 10. oktoober.

Registreerida saab siin: http://www.doodle.com/ufgwrpr7z3a7gq26

Osalustasu lastele on koos ööbimisega 90 ja kodus/mujal ööbijatele 30 eurot, mis tuleb üle kanda 15. oktoobriks ESB arveldusarvele 733-0385480-32 (Association Estonienne en Belgique),
IBAN: BE 90733038548032, BIC: KREDBEBB, selgituseks lapse nimi ja laululaager.

NB! Hommikusööki saavad ainult ööbijad, kodus magavad lapsed peavad kodus kõhu täis sööma.

Lõuna- ja õhtusöögid on kõigile.

Täiskasvanud saatjad (kaks Luksemburgist ja kaks Belgiast, lisaks juhendajale), kes on valmis olema laagri ajal nii hostelis kui ka esinduses abiks, ei maksa söögi ja ööbimise eest. Palun võtke ühendust, kes on valmis. Kes ees, see mees!

Kommentaaridesse kirjutage palun, millal, kust ja millise transpordivahendiga tulete ning kas teil on autos nt vabu kohti. Sama ka pühapäevase ärasõidu kohta. Seda osa võib asjaolude selginemisel jooksvalt täiendada.

Kel Belgia lastest on olemas ühistranspordikaart, tehke palun linnuke ka vastavasse lahtrisse.

Ja lõpuks üleskutsed:

A. Otsime kahte Brüsseli peret (sobib ka üks piisavalt suure majaga), kes elaks soovitavalt kesklinnale lähemal ja/või ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas ning saaks majutada oma kodus:

  • Tartu Lauluaia kahte pillimeest (Ain Agan ja Peep Pihlak), 15.-18.11 (3 ööd)
  • Tartu laste õpetajat ja klaverisaatjat (Külliki Levin ja Marge Loik), 16.-18.11 (2 ööd)
  • …ja aitama neil leida teed esindusse ja tagasi

B. Kes on valmis olema Luksemburgi ja Belgia laste saatjateks hostelis ja/või abiks esinduse köögis reedel ja laupäeval?

C. Kellel on laenata suuri potte ja panne?

Kontaktisikud:

sisulised küsimused – Anneli Aken
majutus ja toitlustus – Liina Sumberg
osavõtutasude maksmine – Mari Remmelgas

(Meiliaadresse ja telefoninumbreid jagab Anneli meili teel ja Anneli meiliaadressi peaks küll kõik huvilised teadma, hea õnne korral leiab selle isegi siit blogist 😉 )

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: